EKSKLUZYWNIE Z... ADAM ELLIS | WeLoveTrance.pl
 


 
strona główna  EKSKLUZYWNIE Z... ADAM ELLIS

Cześć Adam! Chciałam zapytać o Twój remix do Bullet In The Gun. Podajesz, że to był moment przełomowy dla Twojej kariery. Jak to jest z tym przełomem, czy wyznacznikiem jest zysk ze sprzedaży, reakcja słuchaczy? Jak to wyglądało w Twoim przypadku?
Witam wszystkich. Mój remix Bullet In The Gun umieściłem na soundcloud jakoś w styczniu 2013 i przyciągnął on uwagę wielu ludzi. Rozprzestrzenił się na scenie do tego stopnia, że kilkoro znajomych Paula Oakenfold przesłało mu ten remix i skończyło się na tym, że artysta zaczął go grać. Adam White był niezwykle uprzejmy w tym względzie, że pomógł mi edytować ten utwór według gustu Paula i w rezultacie trak został przypisany do Perfecto i wydany przez Armadę. Co się tyczy przełomu. Z pewnością nie chodziło o pieniądze tylko o reakcję jaką wzbudził mój remix. Bez wątpienia pomógł on wypromować moje nazwisko na scenie UK Trance. Myślę, że to był właśnie ten moment, od kiedy ludzie zaczęli mnie bardziej kojarzyć i zanim jeszcze ukończyłem mój remix do utworu Paula van Dyka Crush oraz kilka innych rzeczy, Napalm Poet zaistniał już na scenie. Oczywiście w wybiciu się pomogły mi wszystkie te rzeczy razem. Uważam jednak, że to konsekwencja przywiodła mnie do punktu, w jakim się obecnie znajduję. Dobrze jest zrobić jeden wielki przebój, ale tak naprawdę wszyscy oceniają cię według twojej ostatniej produkcji i myślę, że jak na razie, byłem konsekwentny w ciągu mojej krótkiej kariery.Poszczególne wytwórnie muzyczne mają swój styl, stąd artyści wiedzą, do których powinni wysyłać swoje propozycje. Co jeśli artysta wydaje w wielu, skrajnie różnych labelach? Jest wszechstronny czy raczej zagubiony i szuka stylu dla siebie?
Według mnie oznacza to, że tego typu artyści są niezwykle wszechstronni. Tacy, jakim ja chciałbym się stać z biegiem czasu. Na chwilę obecną koncentruję się na szybszej i mocniejszej stronie Trance, to moja miłość. Zamierzam jednak eksperymentować w przyszłości. Uwielbiam wiele różnych stylów i myślę, że jeśli spojrzycie na niektóre wielkie nazwiska na scenie trance to zobaczycie, że oni wszyscy są wszechstronni. Bardzo ważne jest, żeby coś zmieniać a nie tylko ciągle produkować tak samo brzmiące utwory. Jeśli uważniej przyjrzycie się mojej muzyce to każdy trak/release staram się tworzyć w innym stylu. Melodic, Vocal, Tech, Uplifting. Uwielbiam wszystkie te style i sądzę, że każda z moich produkcji może się wpasować w poszczególne kategorie.

Czy kiedykolwiek pracowałeś dla kogoś jako ghost writer? (produkujący na zlecenie innych – przyp. tłum.)
W 2013 stworzyłem kilka utworów dla pewnego artysty, ale jeden z najbardziej szanowanych na scenie DJów/producentów doradził mi, żebym się skupił na mojej własnej muzyce. Posłuchałem tej rady i obecnie nie zamierzam komponować dla nikogo innego.

Czy współpraca z innym artystą ma zaletę tego, że część pracy można przekazać drugiej osobie czy raczej nie ma to znaczenia i pracy jest tyle samo?
To trudna i złożona kwestia i myślę, że to zależy z kim pracujesz. W produkcję takiego utworu wkładasz tyle samo wysiłku co zawsze, bo chcesz żeby brzmiało to tak dobrze jak to tylko możliwe. Oczywiście mniej czasu spędzasz nad treścią i kompozycją, ponieważ każdy z artystów dodaje coś od siebie, ale ogólnie cała produkcja jest tak samo trudna jakby pracowało się samemu. Trzeba również zaznaczyć, że każdy pracuje inaczej i ma swoje poglądy, więc czasami musisz być cierpliwy i pójść na kompromis w pewnych kwestiach. Collab to wielkie wyzwanie i coś, co uwielbiam robić.Twoja kariera rozwinęła się błyskawicznie i dobrze poznałeś świat show biznesu. Czy coś Cię zaskoczyło, onieśmieliło, przeraziło?
Było tego mnóstwo. Wydaje mi się, że przede wszystkim zdałem sobie sprawę jak zaciekle trzeba walczyć o swoje na scenie. Koniec końców wielu ludzi chce się wybić i w związku z tym czasami przychodzi wiele negatywów. Naturalnie jest też wiele pozytywów, ale wszystko ma swoje blaski i cienie. Czasem ciężko jest się z tym uporać, ale mam moich przyjaciół-opoki, którzy swoją nieocenioną radą pomagają mi przez to przebrnąć. Przesiadywanie z tymi wszystkimi DJami zawsze wydawało mi się niemal surrealistyczne. Śledziłem ich poczynania od kiedy skończyłem 20 lat. Podziwiam wielu z nich. Tak więc dzielenie backstage z nimi i przesiadywanie z nimi w innych krajach czasami jest dla mnie naprawdę dziwne. (śmiech)

Twój styl muzyczny różni się nieco od stylu Solarstone, jednak dwa Twoje utwory znalazły się na Pure Trance Vol. 3. Czym sobie na to zasłużyłeś? (uśmiech)
Szczerze mówiąc to chyba niczym. Solarstone osobiście poprosił mnie o stworzenie utworu na pierwszą płytę, a Bryan miał pewną wizję utworu Freda Bakera i chciał, żebym to ja go zremiksował na jego część kompilacji. To naprawdę jest takie proste.

Twierdzisz, że Aulus to połączenie klasycznego trance z nowoczesnym brzmieniem. Czy te dwie cechy są wyrównane czy raczej bardziej starałeś się pójść w stronę "czystego trance" ze względu na charakter kompilacji?
Trafiłaś w sedno. Kiedy Solarstone poprosił mnie o stworzenie oryginalnego singla na jego płytę, uświadomiono mnie również, że utwór zostanie wydany w Pue Trance końcem roku. Mając to na uwadze stworzyłem trak, który ma wszystkie moje charakterystyczne cechy, ale jednocześnie oscyluje wokół tej czystej upliftingowej melodii. Jestem naprawdę zadowolony z efektu jakim jest Aulus, ponieważ to było coś nieco innego z mojej strony.Jakie masz plany na sylwestra? Występujesz gdzieś?
Na chwilę obecną nie, ale to nic złego. Zawsze miło jest obchodzić sylwestra w gronie przyjaciół i rodziny.

Na koniec proszę o kilka słów dla czytelników WeLoveTrance.pl oraz Twoich polskich fanów.
Dzięki za Wasze wsparcie. Miałem okazję zagrać dla Essential Vibes w tym roku i okazano mi niezwykłą gościnność. Fani znali się na rzeczy i byli gotowi na wszystko. Zwiedziłem nieco Warszawę, stare miasto, i z tego co widziałem stwierdzam, że Polska to piękny kraj.

Serdeczne dzięki za wywiad! Było mi niezwykle miło Cię gościć.

Wywiad przeprowadziła i przetłumaczyła Marta Waluś

 

 

    96 k | 192 k 96 k | 192 k 96 k | 192 k

Kontakt z serwisem Copyright © 2008 - 2017 WeLoveTrance  
statystyka