EKSKLUZYWNIE Z... ARCTIC MOON | WeLoveTrance.pl
 


 
strona główna  EKSKLUZYWNIE Z... ARCTIC MOON

Ponad 20000 fanów na facebooku, 4 produkcje na kompilacji Armina van Buurena, podsumowującej 2011 rok, występy na całym świecie. Brzmi jak wycinek biografii jakiegoś zagranicznego dja? Nic bardziej mylnego - naszym gościem jest dzisiaj Arctic Moon, który na co dzień nazywa się Tomasz Popielarski i mieszka w Szczecinie. Podwójny zwycięzca naszego plebiscytu Petardy 2011, a także aktualnie dj numer 177 w międzynarodowym rankingu popularności DJ Mag. Zapraszamy do lektury wywiadu z tym młodym artystą!www.facebook.com/arcticmoonmusic
www.myspace.com/arcticmoonmusic
www.twitter.com/arcticmoonmusic
www.soundcloud.com/arctic-moon
www.mixcloud.com/arctic_moon


W grudniu ubiegłego roku portal WeLoveTrance.pl przeprowadził plebiscyt PETRADY 2011. Zwyciężyłeś w kategoriach Najlepszy Polski Producent i Najlepszy Polski DJ. Uważasz, że zasłużyłeś na te tytuły?
Ciężko jest mi samemu określić czy na nie zasłużyłem, myślę że to już jest do oceny innych ludzi. Na pewno byłem bardzo zaskoczony i dziękuję wszystkim tym, którzy na mnie głosowali.Słuchając Twoich produkcji od samego początku, czyli roku 2003, zdecydowanie możemy zauważyć zmiany, ale interesuje mnie jak sam byś je określił? Wiemy, że zrezygnowałeś z dance/hard dance na rzecz trance, ale co oprócz tego? Czego się nauczyłeś?
Przez ten czas na pewno poznałem wiele nowych technik w produkcji muzyki, wyrobiłem słuch i ulepszyłem swoje studio. Myślę, że dzięki temu, jakość moich produkcji poszła w górę. Odnalazłem, też swój styl w trance, którego staram się trzymać.

Skoro już wspomnieliśmy o muzyce dance to warto zapytać, czy planujesz jeszcze powrót do projektu East-NRG System?
Styl muzyczny, który produkowałem pod projektem East-NRG System już sporo lat temu mnie znudził i nie zamierzam do niego wracać.

Najpierw zajmowałeś się tylko produkcją. Dopiero końcem 2007 roku zainteresowałeś się djingiem. Uważasz, że taka powinna być kolejność jeśli chcesz być naprawdę dobrym producentem i DJem? Jak wygląda zależność między produkcją a miksowaniem muzyki?
Uważam, że kolejność nie ma znaczenia, znam wielu świetnych producentów, którzy zaczynali właśnie od djingu. Produkowanie muzyki jest bardzo ważnym elementem, bo dzięki temu na pewno można się łatwiej wybić, za czym idzie więcej bookingów. Dla mnie produkcja i djing są ze sobą nierozłączne i staram się wkładać tyle samo serca w każde z nich.Obecnie mamy wielu młodych artystów, np. Arty. Ty również masz dopiero 24 lata. Myślisz, że ktoś tak młody jest w stanie dorównać producentom/DJom, którzy egzystują w świecie EDM kilkanaście lat czy może taki sukces odnosi się dopiero w pewnym wieku?
W dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe, a najlepszym przykładam na to jest Skrillex, który niedawno zgarnął 3 nagrody Grammy.

Co jest elementem niezbędnym, aby kawałek można było nazwać dobrym trancem?
Dla mnie jest to dobra melodia, atmosfera i energia.

Nie da się ukryć, że remiksowanie wychodzi Ci świetnie. Czy są kawałki, których nie da się zremiksować?
Zremixować da się wszystko, ale nie zawsze będzie to dobry remix. Niektóre kawałki są już na tyle niepowtarzalne, że remix może tylko popsuć ich magię.Skąd nazwa Arctic Moon? Po ogłoszeniu ubiegłorocznych wyników DJ Mag Top 100 okazało się, że niestety zapis Twojego pseudonimu sprawia niektórym sporo problemów.
Właśnie nie potrafię zrozumieć, dlaczego ludzie tak często mylą się i piszą Artic zamiast Arctic. Przez to doszło do śmiesznej sytuacji i w rankingu DJ Mag Top 100 byłem na dwóch różnych miejscach, jako Arctic Moon na 177, a jako Artic Moon na 147… Co do samej nazwy to nie ma tutaj żadnej głębszej historii, pewnego dnia siedziałem i myślałem jaka nazwa pasowała by do projektu tranceowego i wymyśliłem taką [;)]

Za kilka dni zagrasz na Trance Xplosion. Jaki jest przepis na udanego seta według Arctic Moon? Czym nas zaskoczysz?
Na pewno będzie dużo energii, szybkie tempo i upliftingowe melodie, do tego planuję zagrać kilka nowości ode mnie, w tym mój nowy singiel.Z kim najchętniej zagrałbyś B2B? Może jakaś polsko-polska kombinacja?
Ciężko mi powiedzieć, jestem indywidualistą i zawsze wolę pracować po swojemu. Gdybym miał zagrać seta b2b to tylko i wyłącznie z osobą, z którą dobrze się dogaduję i która ma podobny styl muzyczny do mojego, aby nie było wojny między nami za konsolą;)

Jakie zmiany wprowadziłbyś na polskiej scenie klubowej?
Na ten temat można by napisać książkę, niestety z braku czasu napiszę krótko: 1) lepsze traktowanie polskich djów na eventach, 2) więcej różnego rodzaju muzyki elektronicznej (tej niekomercyjnej) w radiu, klubach, itd. 3) wprowadzenie, czegoś nowego na dużych imprezach, lepszej oprawy, większego show, nowych artystów, bo mam wrażenie, że w pewnym momencie stanęliśmy w miejscu, a nawet możliwe, że z roku na rok jest coraz gorzej.Co sądzisz o aktualnych zmianach w muzyce trance? Wielu djów, nawet tych ze światowej czołówki bardzo mocno zwolniło - kiedyś grali i produkowali w tempie 138-140 bpm, obecnie bliżej im do 130 uderzeń na minutę.
Z roku na rok muzyka się zmienia, wiele gatunków miesza się ze sobą i nie ma nic złego w zmianie stylu o ile jest to przemyślane i rzeczywiście wynika z serca. Niestety dużo djów podążyło tylko i wyłącznie za panującą obecnie modą i moim zdaniem często rezultaty są nieciekawe. Ja postanowiłem zostać przy swoim i nadal produkować szybszą odmianę trance i uważam, że w dużej mierze właśnie ta decyzja pomogła mi się wybić.

Czy w najbliższym czasie planujesz wydać autorski album?
Na razie planuję skoncentrować się na singlach, a na album przyjdzie jeszcze czas.Miałeś okazję grać w wielu krajach, niektórych bardzo oddalonych od Polski. Jak oceniasz tamtejszych klubowiczów i który występ wspominasz najlepiej?
Muszę przyznać, że z reguły ludzie są bardzo mili, przyjaźnie nastawieni i zawsze świetnie się bawią, jeszcze nie spotkałem się z żadnym negatywnym doświadczeniem. Z lepszych występów to na pewno FSOE200 w Sharm El Sheikh (piękne widoki, scena na pustyni wśród gór), oraz Harmony Deluxe w Madrycie (pomimo, że był to nieduży klub to atmosfera była naprawdę gorąca, a publiczność niepowtarzalna).

Zdradź nam swoje plany na przyszłość - w jakich krajach będziemy mogli usłyszeć Cię w najbliższym czasie?
M.in. Czechy, Słowacja, Argentyna, Meksyk, Holandia, UK, Irlandia, Polska.

Dziękujemy za wywiad, życzymy dalszych sukcesów!

Wywiad przeprowadzili Marta Waluś oraz Maciej Grzelak

 

 

    96 k | 192 k 96 k | 192 k 96 k | 192 k

Kontakt z serwisem Copyright © 2008 - 2017 WeLoveTrance  
statystyka